FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Нерухомість Івано-Франківська

Пошук квартир
Вулиця

Кількість кімнат
Від До

Ціна, $
Від До


Кредитний калькулятор
Курс валют

Курси валют

Курси валют


Терміново продається особняк на околиці м.Івано-Франківська,в затишній та інфраструктурно розвинутій частині с.Крихівці. Загальна площа 302м2...

Дізнатись більше >>
Продається земельна ділянка в смт.Рожнятів, поблизу об'їздної, поруч ліс,озеро...

Дізнатись більше >>
Здається в Оренду 3к.кв. по вул.Чорновола, навпроти парку Шевченка...

Дізнатись більше >>
Продається земельна ділянка під будівництво в с.Клузів (тролейбусне депо, 6км від центру м.Івано-Франківська) Деталі за Тел.(095)42-332-67, (067) 343-87-76

Дізнатись більше >>
Продається 2 к.квартира по вул.Чорновола,94 (за перехрестям з вул.Республіканська-Сабата, 50м). Вартість 23 900у.о.

Дізнатись більше >>

Новини

Українців лякають масовими будівельними аферами

«Поданний в парламент законопроект може або зменшити корупцію в будівництві, або збільшити кількість шахрайських випадків».

У Верховній Раді зареєстрований законопроект №4187, який передбачає внесення змін до закону “Про регулювання містобудівної діяльності”. За задумом авторів, він повинен допомогти вирішити кілька гострих для будівельної галузі питань.

Будівельникам обіцяють спростити ведення бізнесу, а українцям – посилити гарантії того, що зведені будинки будуть надійними і безпечними.

Почнуть з архітекторів

Перш за все, виключити можливість здобуття освітньо-кваліфікаційного сертифіката особами без профільної вищої освіти. Зараз це можуть зробити ті, у кого немає потрібного диплома, але є більше десяти років будівельного стажу, наприклад, інженер-будівельник цілком може отримати кваліфікацію архітектора.

Президент Національної спілки архітекторів України Володимир Гусаков зазначає, що запропонована норма відповідає Директиві ЄС, заснованої на Хартії міжнародної ради архітекторів ЮНЕСКО. "В останній сказано, що п профілем претендент повинен відучитися не менше п'яти років, причому отримати повне завантаження за акредитованими програмами і в акредитованих вищих навчальних закладах", - розповів він UBR.ua.У нас же є, правда, всього один ВНЗ, який дає право на отримання навіть заочного архітектурної освіти, поскаржився президент НСАУ. "Львівська політехніка продавила варіант, де фахівці професій, близьких до архітектури, могли півтора-два роки повчитися заочно і отримати диплом архітектора. Ми боремося зараз з Міносвіти, щоб анулювати цю можливість", - зазначив Гусаков.

В офісі ефективного регулювання BRDO відзначили, що законопроект встановлює більш високі вимоги до осіб, що здійснюють архітектурну діяльність, ніж діючі зараз. "Завдяки цьому створюються передумови для підвищення надійності будівель і споруд", - переконаний експерт Офісу ефективного регулювання BRDO, один з авторів даного законопроекту Денис Малюська.

Мінімум бюрократії

Другий важливий блок – дерегуляція самого процесу будівництва. Пропонується виключити необхідність отримання в центральних органах влади вихідних даних для проектування об’єкта, скасувати процедуру реєстрації декларацій (про початок будівництва і його завершення для об’єктів першої-третьої категорії складнощів). Процедуру реєстрації повинні замінити подачею декларацій. Тобто у замовника виникає право будувати або експлуатувати об’єкт після надання, а не реєстрації документа. Скасування і повернення декларації хочуть взагалі виключити.

Перелік даних, які повинні міститися в декларації, може значно скоротитися.

Крім того, якщо законопроект затвердять, Державний архітектурно-будівельний контроль (ДАБК) зможе зупиняти будівництво тільки за рішенням суду. Відновлення робіт буде можливо з моменту отримання органом державного архітектурно-будівельного контролю повідомлення суб'єкта господарювання про усунення усіх встановлених судом порушень. Право ж видавати приписи про призупинення підготовчих або будівельних робіт в законопроекті пропонується скасувати.

"Процедура реєстрації декларацій ніколи не забезпечувала надійність і безпеку будівництва. Декларації повинні були б перевірятися виключно на їх відповідність формальним вимогам законодавства. Однак, в реальності процедура реєстрації перетворилася в складний і забюрократизований механізм, коли в реєстрації надають по кілька разів з формальних причин", - пояснює Малюська. За його словами, законопроект не скасовує контролюючі функції державних органів і місцевих чиновників, а тільки забирає бюрократичні бар'єри.

Законопроектом обмежуються “каральні” функції влади (право припиняти будівельні роботи).

Тобто, будівельне законодавство можна гармонізувати з нормативкою, регулюючи інші сфери господарської діяльності. Адже за загальним правилом, установленим законом "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", державні органи можуть призупинити роботу підприємства тільки за рішенням суду.

Чиновники найшли «шпарини».

Однак в самій Державній архітектурно-будівельній інспекції можливе обмеження їх функцій розкритикували. І відзначили, що нова спрощена процедура здатна викликати негативні наслідки для галузі.“Може істотно збільшитися кількість будівельних афер, подібних “Еліта-центру”, оскільки будуватися і вводитися в експлуатацію за декларативним принципом будуть і об’єкти III категорії складності, тобто житлові, громадські багатофункціональні, промислові будівлі та ін.”, – Прокоментували в прес- службі ДАБІ.

На думку чиновників, згідно із законопроектом, недобросовісні забудовники фактично позбавляються відповідальності за протиправні дії, оскільки без реєстрації декларація фактично не є документом. Так що ошукані недобросовісними забудовниками інвестори не зможуть отримати житло, придатне для проживання, лякають в ДАБІ.

Юристи цього відомства зазначають і той факт, що звернення до суду з позовом про зупинку підготовчих і будівельних робіт, що не відповідають вимогам законодавства, не позбавляє замовника права подати декларацію про введення в експлуатацію, яку ДАБІ повинен буде автоматично прийняти і зареєструвати.

До того ж поза контролем залишаться суб’єкти містобудівної діяльності – фізичні особи, адже в законопроекті прописані заходи впливу тільки на суб’єктів господарювання.

“Якщо цей документ буде прийнятий, він створить прецедент. Забудовники будуть заздалегідь уникати проведення обов’язкових процедур і шукати способи виправдати в суді навіть неправомірні свої дії”, – відзначили в прес-службі ДАБІ.

Дата додаваня: 2016-03-21
Джерело: http://ubr.ua/market/real-estate/ukraincam-predskazali-massovye-stroitelnye-afery-387705


Нерухомість Івано-Франківська

Квартири (46)
Особняки (5)
Комерційна нерухомість (15)
Земля та дачі (6)Останні новини

2016-10-18

2016-04-21

2016-04-19

2016-04-18

2016-04-10

2016-04-06

2016-04-04

2016-04-02

2016-03-30

2016-03-30

Архів новин   RSS

ДОГОВІР про Правила агентської діяльності з нерухомістю


ДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЄЮ ВЗАЄМОВІДНОСИН З м.ЛЬВІВ

Завантажити договір

НАШІ ПАРТНЕРИ

Українська гільдія ріелтерів
Конкурентні переваги
Продається комерційне приміщення площею 320м2, по вул.Чорновола (кільце), 1 поверх, підійде для офісного центру, медичного, навчального, розважального закладу...

Дізнатись більше >>
Украина онлайн Недвижимость 5000 МИР НЕДВИЖИМОСТИ УКРАИНЫ. Рейтинг сайтов. Доска объявлений. Рассылка объявления в агентства недвижимости Киева и Украины